Radochovy je malá vesnice nacházející se v katastrálním území téhož jména o rozloze 3,33 km2. Radochovy je část obce Neurazy v okrese Plzeň-jih. Nachází se 2,5 km od Neuraz, 5 km od Žinkov a asi 11 km od Nepomuka.

Dominantou vesnice je Kaplička zasvěcená Panně Marii Bolestné. Byla postavena v osmdesátých letech devatenáctého století. Více o její historii naleznete v sekci Historie obce.

Kaplička Radochovy, Kaplička Panny Marie Bolestné

V roce 2012 byl počet obyvatel 68, z toho 33 mužů a 35 žen. Jak je patrné z uvedeného grafu, obydlenost obce se neustále snižuje.

Počet obyvatel v Radochovech, vývojový graf obyvatelé Radochovy 2012

Co se týká občanské vybavenosti, je zde obchod se smíšeným zbožím otevřený dvakrát v týdnu, poštovní služby zajišťuje pošta Nepomuk, schránka je vybírána každý pracovní den.  Služeb ČSAD využívají zejména děti pro cestu do školy. Uvádíme aktuální jízdní řád 20170629_151939(1).jpg 

Radochovy leží v nadmořské výšce 476 m n. m. Okolo obce protéká říčka Bradlava, která se od Žinkovského rybníka nazývá Úslava.

Řeka Bradlava, Radochovy, od Žinkov zvaná Úslava

Jižně od vsi se rozkládá Plánický les, směrem na Vojovice se nachází pohřebiště z dob pohanských zvané "Hůrky". Více o tomto místě naleznete v sekci Historie obce.

"Na Stráni" je nazývána místní oblast nacházející se směrem na Partoltice, v roce 1927 zde byla vystavěna transformační stanice. Stavivo navezl M. Zavadil a stavitelem byl Řežábek z Nepomuka. Roku 1973 se tu místo slepičárny zbudoval teletník o kapacitě 40 telat. Roku 1974 o pouti se sehrál na provizorním hřišti zbudovaném u řeky pod strání fotbalový zápas mezi Rapidem Radochovy a Jiskrou Partoltice. Průvod z Radochov doprovázel trakař s půlkou piva, kapela, brankář s podběrákem přes rameno, u hřiště stál stánek s pivem a cukrovinkami. Zápas skončil nerozhodně 2:2. 

Na Stráni, Radochovy, slepičárna, teletník, zápas Jiskra Partoltice, Rapid Radochovy

Dnes už teletník pouze chátrá. Tuto oblast vyhledávají místní houbaři. Maminky okolo chodí s dětmi na procházky.

V blízkosti obce pod zemí vedou tři potrubní soustavy plynovodu jménem Orenburg. Ten se započal stavět roku 1977 a vedl ze SSSR přes celou naši republiku až do Západního Německa.